ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9076231
*
nr 907 6231
Spegel
oval, 63x86
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2014
kl 19:24:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 07:58:23
1
350 kr
25/8 19:15:40
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 907 6231
Spegel
oval, 63x86
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 07:58:23 | 1 | 350 kr |
25/8 19:15:40 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.